Dermapen - mikronakłuwanie skóry

Mikronakłuwanie skóry (microneedling) jest zabiegiem polegającym na tworzeniu w skórze mikrouszkodzeń, za pomocą urządzenia wyposażonego w kilkanaście igieł różnej długości. Pozwala to na wywołanie silnej regeneracji skóry poprzez aktywowanie naturalnych systemów naprawczych skóry. Zabieg stanowi alternatywę dla mezoterapii igłowej, rollera czy lasera frakcyjnego, lecz dzięki swoim możliwościom ma szersze zastosowanie niż wymienione techniki zabiegowe i jest zadecydowanie bardziej komfortowy w odczuciach.

Dermapen to urządzenie kształtem przypominające mazak, działające na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł z bardzo dużą prędkością. Dzięki precyzyjnemu rozmieszczeniu igieł w sterylnej końcówce daje możliwość wykonania do 1300 mikronakłuć w skórze. Ważne jest to, iż w przeciwieństwie do rollerów, mikronakłuwanie odbywa się pionowo, a nie pod kątem, ograniczając ryzyko powstawania większych urazów (kształtem przypominających odwrócone trójkąty). Dodatkowo ergonomia końcówki zabiegowej, pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. W przypadku rollerów rozmieszczenie igły na walcu, utrudnia pracę na newralgicznych okolicach np. załamanie skóry w zmarszczce czy opracowywanie okolicy oka. Dzięki możliwości regulacji stopnia wysunięcia igieł można w trakcie zabiegu dowolnie zmieniać ich długość w zależności od potrzeb okolicy zabiegowejIstnieje również możliwość regulowania pulsacji igieł w stosunku do ich długości, minimalizując w ten sposób dyskomfort zabiegowy.


Sposób działania

Jest dwuetapowy, w zależności od długości igieł. Po pierwsze – ułatwienie transportu substancji aktywnych w głąb skóry, dzięki wytwarzaniu mikrootworów. Mikronakłuwanie jest promotorem przejścia transepidermalnego, dzięki czemu ułatwia i polepsza penetrację substancji aplikowanych na skórę. Po drugie – wywołanie naturalnej reakcji obronnej i indukowanie procesów naprawczych prowadzących do uwolnienia czynników wzrostu – biorących udział w procesie gojenia ran oraz pobudzenie fibroblastów do produkcji białek. W efekcie następuje przebudowa głębokich struktur skóry, stymulowany do produkcji zostaje kolagen, elastyna i glikozaminoglikany (w tym kwas hialuronowy) powodując zmianę składu chemicznego i sposób aranżacji komórek tworzących podścielisko łącznotkankowe. Dochodzi również do zwiększenia migracji i namnażania keratynocytów, co powoduje zwiększenie grubości skóry i wzmocnienie jej warstwy ochronnej. Wszystkie te czynniki powodują poprawę gęstości skóry, jej elastyczności i wytrzymałości dając na skórze efekt przebudowy, pojędrnienia i odmłodzenia.


Odczucia okołozabiegowe

Terapie na ogół obarczone są niewielką bolesnością z znikomym dyskomfortem. W Instytucie PIU Day spa przed zabiegiem stosujemy znieczulenia miejscowe w postaci kremu 11% lidokainy.  Zabiegi wykonywane na twarzy odbierane są jako bardziej bolesne niż te wykonywane na ciele. Na twarzy najbardziej wrażliwe na ból są: nos, krawędź żuchwy i czoło.

W trakcie zabiegu skóra jest zaczerwieniona, pojawia się uczucie pieczenia i poszczypywania, które może utrzymywać się od kilku do kilkunastu godzin po zabiegu. Przez około 2-3 dni po zabiegu na twarzy mogą być widoczne niewielkie strupki z towarzyszącą suchością i napięciem skóry. Po kilku dniach może pojawić się niewielkie złuszczanie.


Przeciwwskazania

Przed przystąpieniem do zabiegu konieczny jest dokładny wywiad, który umożliwi wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań. Zabiegów mikronakłuwania nie należy wykonywać w przypadku:

- chorób skóry np. łuszczyca, egzema
- cukrzycy
- zaburzeń odporności
- chorób wirusowych np. opryszczka
- chorób grzybiczych
- keloidów
- otwartych ran
- trądziku pospolitego w fazie aktywnej
- trądziku różowatego
- znamion skórnych, włókniaków (omijamy)
- przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. ibuprofen - ryzyko wystąpienia krwawienia


CENNIK

DERMAPEN
twarz250,-
twarz + szyja350,-
KARNETY :
  4 zabiegów- 10%
  6 zabiegów- 15%
 10 zabiegów- 20%